DEN PRO RODINU 2021

Den pro rodinu se vždy koná u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Statutární město Třinec a vybrané organizace uspořádaly již podruhé “nouzový-rouškový“, ale v pořadí už 16. ročník této akce. Den pro rodinu opět proběhne pouze v jednom dni a to 15. května 2021. S ohledem na vládní nařízení a pandemickou situaci, vesměs virtuální formou on-line, pomocí internetu a sociálních sítí. Chceme pořádáním Dne pro rodinu upozornit na důležitost rodiny a vyjádřit názor, že fungující rodina má v naší společnosti nezastupitelné místo.

Program:

Všechny akce proběhnou v sobotu dne 15.05.2021 a samotné odkazy budou funkční vždy od počátku konání jednotlivé akce!

Kreativně tvoříme a divadélko pro nejmenší – tvoření a pohádka s Evou Kiedroňovou pro rodiče a ty nejmenší. Program proběhne od 09:00 a odkaz si můžete stáhnout zde.

Návštěva u kamínkovníku – VÝZVA – pro rodiče i děti, aby vytvořili a odnesli svůj kamínek do lesoparku v Třinci ke „Kamínkovníku“. Nevíte jak na to? Nemusí jít o umělecké dílo, jde hlavně o radost a legraci. Na výzdobu kamínku můžete použít akrylové barvy či akrylové fixy a pro jistotu pak můžete svůj výtvor přetřít bezbarvým lakem viz instruktážní video nebo Facebooku ve veřejné skupině Třinecký kamínkovník. Pokud budete chtít, můžete nám poslat fotografii svého kamínku na e-mail: denprorodinu2021@seznam.cz

Tančíme pro radost – taneční VÝZVA pro všechny generace a členy domácností. Nahrajte krátké video, jak vaše rodina tančí tanec Jerusalema dance a pošlete je do 10.05. 2021 nejlépe přes úschovnu /s ohledem na velikost souboru/ , kdy e-mail příjemce uveďte: denprorodinu2021@seznam.cz. Vámi zaslaná videa pak sestříháme do jednoho výsledného klipu, který bude zveřejněn dne 15.05.2021. Na tento e-mail můžete rovněž směřovat i své případné dotazy jak k videu, tak i k samotné akci.

Samotné video můžete zhlédnout zde. /tento odkaz bude funkční v den akce od 12:00 hodin/Zároveň zasláním videa účastník převádí veškerá práva související se zaslaným dílem – videa na organizátora akce. Souhlasí s tím, že toto dílo /video/ může být využito k propagaci akce, k dobové historické dokumentaci či preventivních projektech a aktivitách statutárního města Třince. A pro tyto účely by bylo vystavováno, archivováno nebo publikováno např. prostřednictvím internetové sítě, avšak bez sdělení jména, věku a dalších bližších informací o autorovi, pokud si to nebude vysloveně přát. Právo využít dílo – video výše uvedeným způsobem se poskytuje bezúplatně.

Sestřih vašich zaslaných videí bude připraven na on-line odkazu v den akce od 12:00 hodin.

Čtení na dobrou noc – pásmo tří krátkých pohádek pro děti a rodiče, které čtou a hrají knihovnice z Knihovny Třinec a bude sdíleno od 19:00 hodin na odkaze: čtení.

Věříme, že se k oslavám Mezinárodního dne rodiny připojíte i Vy a prožijte skvělý den se svou rodinou.

Více informací: Ing. Jana Vavrošová, MBA, email: jana.vavrosova@medica3nec.cz , mobil: 739 590 289

U nás se stále něco děje

Nenechte si ujít

Den zdravotních sester

  Den sester se slaví 12. května na památku Florence Nightingale, britské sestry, která se výrazně podílela na zlepšení podmínek pro nemocné během Krymské války v

Více informací