Vydařený běh pro hospic v Třanovicích

Třanovice, 28.8.2021 – MEDICA Třinec, z.ú. ve spolupráci s obcí Třanovice, MAS Pobeskydí, z. s., Třanovičtí přespolní žraloci pořádal běh pro hospic s názvem Běh je energie, radost a život.

Obrovské poděkování za Vaši účast a podporu mobilního hospice MEDICA Třinec. Díky startovnému jste přispěli na bezplatný provoz služby mobilní paliativní péče v regionu částkou 10 543 Kč. Běh podpořilo přes 150 účastníků. DĚKUJEME!

MEDICA pomáhá nevyléčitelně nemocným strávit poslední dny života důstojně a doma. Mobilní službu poskytuje bezplatně v Třinci, Českém Těšíně, Jablunkově, Pobeskydí a okolí i díky finanční podpoře jednotlivých měst.

Od roku 2016 působí zároveň jako mobilní hospic. V roce 2017 své služby rozšířila i o odborné sociální poradenství.V rámci zdravotní péče poskytuje pacientům mimo jiné bezplatné zapůjčení nezbytných zdravotních přístrojů.Tato akce je pořádána v rámci celostátní kampaně www.behyprohospice.cz.

MEDICA Třinec se letos poprvé připojila ke kampani během v Třinci a Třanovicích. V této kampani je k dnešnímu dni registrováno 23 hospiců z celé ČR a díky naběhaným téměř 35 000 km bylo již vybráno více než 6 mil. Kč na podporu hospiců v jednotlivých městech.V centru obce Třanovice byly připraveny tři trasy – 2km, 4km a 8km. Nejkratší trasa byla vhodná i pro invalidní vozíčky a kočárky, té se mohli zúčastnit tedy všichni bez omezení věku. Pro děti a mládež do 14 let je bezplatné startovné, ostatní hradí symbolickou stokorunu.

V rámci akce se zapojil i tým zdravotních sestřiček, které můžete denně potkat v terénní péči o hospicové pacienty, a to formou štafety na trase.V rámci akce byl pro děti připravený bohatý doprovodný program. Většina stanovišť byla přímo na startu, ale i v půlce trasy u rybníčků.

Jednalo se o celkem o 6 stanovišť, kde děti aktivně plnili úkoly. Např: lovení ryb, tvorba přáníček, hlavolamy, ale i tkalcovský stav a práce s ovčí vlnou. Tuto aktivitu prezentovala mobilní salaš včetně oveček a pejska. Bohaté občerstvení pak zajistila restaurace Šenk u splavu.V rámci doprovodného programu rovněž vystoupili děti z Voltiže Duha s koněm Hasanem.Většina lidí si přeje zůstat na konci života doma mezi svými. Mobilní hospice lidem toto přání plní.

Děkujeme, že pomáháte. ❤

Více informací: Ing. Jana Vavrošová, MBA, email: jana.vavrosova@medica3nec.cz , mobil: 739 590 289

U nás se stále něco děje

Nenechte si ujít

Srdíčkové poděkování

Přejeme Vám SRDÍČKOVÝ den. Toto krásné překvapení nám vytvořily dvě šikovné dámy. Obrovské poděkování za jejich čas strávený nad šitím. Opravdu každé srdíčko je ORIGINÁL.

Více informací