Spočítáno 71 409 Kč

Běh pro hospic podruhé v Třinci

Třinec, 14.6.2022 – MEDICA Třinec,z.ú. ve spolupráci s oddílem Orientačního běhu TJ Třinec organizovala v lesoparku v Třinci Běh pro hospic II. ročník.

Obrovské poděkování za Vaši účast a podporu mobilního hospice MEDICA Třinec. Díky startovnému jste přispěli na provoz mobilní paliativní péče částkou 71 409 . Nadace Divoké husy tuto částku zdvojnásobila. Běh podpořilo přes 1000 účastníků, dopolední program patřil dětem základních škol, odpolední pak široké veřejnosti. DĚKUJEME!

MEDICA pomáhá nevyléčitelně nemocným strávit poslední dny života důstojně a doma. Mobilní službu poskytuje bezplatně v Třinci, Českém Těšíně, Jablunkově, Pobeskydí a okolí i díky finanční podpoře jednotlivých měst.

Od roku 2011 působí zároveň jako mobilní hospic. V roce 2017 své služby rozšířila i o odborné sociální poradenství.

V rámci zdravotní péče poskytuje pacientům mimo jiné bezplatné zapůjčení nezbytných zdravotních přístrojů. Servis a údržba těchto přístrojů je nákladná, proto výtěžek získaný ze startovného bude použit na provoz mobilní paliativní péče.

Tato akce je pořádána v rámci celostátní kampaně www.behyprohospice.cz. MEDICA Třinec se letos podruhé připojuje ke kampani během v Třinci. V této kampani je k dnešnímu dni registrováno 23 hospiců z celé ČR a díky naběhaným téměř 35 000 km bylo již vybráno více než 6 mil. Kč na podporu hospiců v jednotlivých městech.

V lesoparku v Třinci byly připraveny dvě trasy – 1km, 2,5 km s klouzavým startem. V 15.30 se pak společně na trať postavilo 13 běžců, kteří se rozhodli zaběhnout půlmaraton. Kilometrová trasa byly vhodná i pro invalidní vozíčky a kočárky. Pro děti a mládež je startovné bezplatné, dospělí hradí symbolickou stokorunu.  Na trase 1 km bylo připraveno 6 bezbariérových kontrolních bodů. V rámci akce se zapojil i tým zdravotních sestřiček, které můžete denně potkat v terénní péči o hospicové pacienty, a to formou štafety na půlmaratonu.

Celou organizaci běhu a přípravu trasy si vzali na starost členové oddílu orientačního běhu TJ TŽ Třinec a patronkou akce byla mistryně světa v orientačním běhu paní Jana Bruková.

A kde vzniklo spojení hospice a orientačního běhu? Díky propojení s naší hospicovou paní doktorkou MUDr. Gabrielou Argalášovou, která se aktivně orientačnímu běhu věnuje.

Většina lidí si přeje zůstat na konci života doma mezi svými. Mobilní hospice lidem toto přání plní.

Děkujeme, že pomáháte se znovu nadechnout. ❤

Více informací: Ing. Jana Vavrošová, MBA, email: jana.vavrosova@medica3nec.cz , mobil: 739 590 289