SPOKO Pobeskydí

 
Pan Jirka se dlouhodobě potýkal s vážným onemocněním a jeho stav se zhoršoval. Jeho manželka se cítila občas již bezradná a nevěděla, jak mu co nejlépe pomoci. Poté, co se obrátila na koordinátorky paliativní péče, získala informace o tom, jakými způsoby může pomoci svému muži, koordinátorky zajistily návětěvu lékaře i pravidelné návštěvy zdravotních sester přímo v domácnosti pana Jirky. Zajistily polohovací postel i oxygenerátor pro lepší komfort a snadnější péči a dlouhodobě podporovaly rodinu.
💡Díky této podpoře se pan Jiří cítil lépe a jeho rodina byla v těžké situaci mnohem silnější.
💡V rámci projektu SPOKO POBESKYDÍ – https://www.pobeskydi.cz/spoko-pobeskydi/ – mají obyvatelé obcí mikroregionu povodí Stonávky a mikroregionu Žermanické přehrady, Těrlické přehrady a Horní Suché, Chotěbuze a Stonavy možnost využít pomoci koordinátora paliativní péče.
💡Možná se ptáte, co to vlastně je paliativní péče? Jedná se o péči poskytovanou lidem, kteří trpí nevyléčitelným onemocněním, a to v situacích, kdy už nelze léčit příčinu onemocnění. Paliativní péče se zaměřuje na ulehčení symptomů a zajištění kvalitního života v posledních fázích života.
💡Pokud se ocitnete v podobné situaci nebo máte blízkou osobu trpící nevyléčitelným onemocněním, neváhejte využít této možnosti. Koordinátorky paliativní péče jsou vám k dispozici a rády vám pomohou.
💡Věřím, že tato informace může být pro mnoho lidí velmi cenná. Díky SPOKO Pobeskydí můžeme mít jistotu, že nejsme sami a že se na nás nezapomnělo.
💡Naše koordinátorky paliativní péče
▶️podpoří,
▶️vysvětlí,
▶️zaškolí v péči a
▶️zkoordinují pomoc dalších odborníků.
💡Podporu zajišťují pro Pobeskydí Kateřina Kalfasová a Mgr. Libuše Koppová.🙋‍♀️
💡Stačí napsat na mail 📧spoko@medica3nec.cz anebo zavolat na naše telefonní číslo 📞+420 774 735 577.
 
 
 
  

 

 

 

U nás se stále něco děje

Nenechte si ujít

Den zdravotních sester

  Den sester se slaví 12. května na památku Florence Nightingale, britské sestry, která se výrazně podílela na zlepšení podmínek pro nemocné během Krymské války v

Více informací