Běh je energie, radost a život

Běh pro hospic

Běh pro hospic

Obrovské poděkování za Vaši účast a podporu mobilního hospice MEDICA Třinec. Díky startovnému jste v roce 2021 přispěli v Třinci na servis oxygenerátorů částkou 32 831 Kč. Běh podpořilo přes 500 účastníků. DĚKUJEME!

MEDICA Třinec, z.ú. ve spolupráci s oddílem Orientačního běhu TJ TŽ Třinec organizuje Běh pro hospic v lesoparku v Třinci.

MEDICA pomáhá nevyléčitelně nemocným strávit poslední dny života důstojně a doma. Mobilní službu poskytuje bezplatně v Třinci, Českém Těšíně, Jablunkově, Pobeskydí a okolí i díky finanční podpoře jednotlivých měst.

Od roku 2011 působí zároveň jako mobilní hospic. V roce 2017 své služby rozšířila i o odborné sociální poradenství.

V rámci zdravotní péče poskytuje pacientům mimo jiné bezplatné zapůjčení nezbytných zdravotních přístrojů.

Tato akce je pořádána v rámci celostátní kampaně www.behyprohospice.cz. MEDICA Třinec se připojuje ke kampani během v Třinci. V této kampani je k dnešnímu dni registrováno 23 hospiců z celé ČR a díky naběhaným téměř 35 000 km bylo již vybráno více než 6 mil. Kč na podporu hospiců v jednotlivých městech.

V lesoparku v Třinci jsou připraveny trasy – 1km, 2,5km (každý může běžet kolik km chce). První trasa je zpevněná vhodná i pro invalidní vozíčky a kočárky a mohou se zúčastnit všichni bez omezení věku.

Pro děti a mládež je bezplatné startovné, dospělí hradí symbolickou stokorunu.

Celou organizaci běhu a přípravu trasy mají na starost členové oddílu orientačního běhu TJ TŽ  Třinec a patronkou akce je mistryně světa v orientačním běhu paní Jana Bruková.

A kde vzniklo spojení hospice a orientačního běhu? Díky propojení s naší paní hospicovou doktorkou MUDr. Gabrielou Argalášovou, která se aktivně orientačnímu běhu věnuje.

Většina lidí si přeje zůstat na konci života doma mezi svými. Mobilní hospice lidem toto přání plní.

Děkujeme, že pomáháte.

Odkaz na video z běhu pro hospic. https://www.youtube.com/watch?v=tpuapdChKlU

 

Plánované běhy 2021

TŘANOVICE 28. srpna 2021 - registrace otevřena

TŘINEC 5. října 2021

Akce pro rodiny, firmy, spolky, ale i jednotlivce

Jednotlivé akce během roku.