NADACE ČEZ – POJĎME SI VYZKOUŠET ZACHRÁNIT ŽIVOT


MEDICA Třinec kromě hospicové a paliativní péče realizuje také osvětové a preventivní aktivity, jelikož si uvědomujeme, že tyto dvě oblasti spolu velmi souvisí. Naši pracovníci už 15 let školí první pomoc a prevenci. V současné době připravujeme školení, která jsou rozšířena i o problematiku COVIDu, jelikož jsme byli osloveni se žádostí o zařazení i tohoto tématu. Vysvětlujeme účastníkům, jak se mají lidé chránit, jak správně používat dezinfekci atd. Všechny tyto aktivity mají za cíl připravit děti ale i širokou veřejnost tak, aby věděli, jak zareagovat v situacích ohrožujících život. V rámci projektu chceme pořídit pomůcky pro nácvik oživovacích technik. Obvazové materiály, ochranné štíty, roušky, teploměry a obleky zakoupíme z vlastních zdrojů. Tyto pomůcky využijeme při realizaci zážitkových workshopů na ZŠ v Třinci a okolí, na příměstských táborech a na akcích pro širokou veřejnost. Tyto workshopy a akce budou bezplatné.

Je známo, že většina lidí si zapamatuje 10 % z toho, co čtou, 20 % z toho, co slyší, 50 % z toho, co slyší a vidí a 90 % z toho, co dělají. Proto předpokládáme, že děti si ze zážitkových workshopů odnesou hodně informací a dovedností, které budou moci použít. Pokud si člověk vyzkouší, jak reagovat v modelové situaci, je větší pravděpodobnost, že v reálném životě také zareaguje správně.

Akce, které budeme realizovat, jsou určené dětem základních škol, účastníkům příměstských táborů a široké veřejnosti. Chceme, aby co nejvíce dětí a mládeže mělo možnost seznámení se zásadami první pomoci. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat první pomoc a zda bude v okolí někdo, kdo ji bude umět poskytnout. Aktuální situace kolem koronaviru je pro mnohé stresující z důvodu neinformovanosti. My máme možnost zkušenosti předávat.

Více informací: Ing. Jana Vavrošová, MBA, email: vavrosova.medica@seznam.cz , mobil: 739 590 289

U nás se stále něco děje

Nenechte si ujít

Dobročinná aukce

Tento rok si připravil pro nás mnoho překvapení, ale něco bylo stejně jako v roce 2020. Proto jsme se rozhodli toto předvánoční období pojmout stejně

Více informací

DĚKUJEME ČSOB pomáhá regionům

Dnes nám přišla tato krásná zpráva, GRATULUJEME VÁŠ PROJEKT BYL ÚSPĚŠNÝ. Srdečně vám gratulujeme k úspěchu v programu ČSOB pomáhá regionům. Od veřejnosti jste vybrali krásných: 51 700 Kč Dalších 50 000 Kč vám daruje ČSOB. Nezapomeňte

Více informací