Výstava fotografií

Regionální umělci nás podpořili krásnou putovní výstavou, kterou nabízíme tímto také k vystavení ve Vašich prostorách.

Putovní výstava – na podporu domácí péče a mobilního hospice – Jednou chci umřít doma

Motto: Stejně jako je jedinečný život každého z nás, je jedinečný i způsob, jakým odcházíme.

Co: 6 regionálních fotografů spojilo své síly, aby svou tvorbou podpořili domácí péči a mobilní hospic. Jejich fotografie svým jedinečným a decentním způsobem ztvárňují těžké téma výstavy. Téma, o kterém neradi mluvíme, ale je součástí našeho života, vše, co má svůj začátek má i svůj konec.

Proč: věříme, že odchod z tohoto světa může probíhat důstojným způsobem. Je ale jen na nás, jak své blízké necháme odcházet. Irena Huťková fotografka výstavy uvedla: „Úcta ke stáří se nedá nařídit, ta se musí vypěstovat.“. A tak i my chceme zasadit semínko.

Cíl: zamyslet se nad tím, jak chceme, aby o nás bylo postaráno a jak se my sami chceme postarat o své blízké.

78 % z nás si přeje zemřít v domácím prostředí. Ale za největší překážku domácí péče o umírajícího blízkého je považován strach z vlastního selhání – chceme, aby lidé věděli, že v tom nejsou sami.

Jak realizováno: 1 úvodní rollup + 6 rollupů (80*200 cm) s fotografiemi a stručným popisem důvodu zapojení k této výstavě.

Např. Pavel Zubek napsal : „Máme čas na své blízké v jejich poslední životní etapě? V dalekém Vietnamu jsem našel odpověď. Starý člověk je přece nejvzácnějším členem rodiny, tak se o něj musíme postarat. Musím říci, že to mě dostalo. Tam jednou umřou všichni doma,“

Kde: knihovny, muzea, informační centra, sportovní centra, obchodní domy.

Jak: výstavu je možné zaslat poštou, přepravní službou, osobně předat.

V případě zájmu nás kontaktujte: medica@seznam.cz

Výstava byla realizována s myšlenkou poděkovat těm, kteří nám v těchto těžkých chvílích pomáhají a nenechávají nás v tom samotné.

U nás se stále něco děje

Nenechte si ujít

Srdíčkové poděkování

Přejeme Vám SRDÍČKOVÝ den. Toto krásné překvapení nám vytvořily dvě šikovné dámy. Obrovské poděkování za jejich čas strávený nad šitím. Opravdu každé srdíčko je ORIGINÁL.

Více informací